VM 1958 autografer Brasilien Sportmemorabilia
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VM 1958 SVERIGE, originalfotografier 6 st, signerade av Djalma Santos, Zagallo, Vava, Didi, Gylmar samt Brasiliens massör Mario Americo, 17x10 cm, märkta Leonar på baksidan
PROVENIENS: Nuvarande ägares far träffade och fotograferade de brasilianska spelarna i Hindås 1958.
Fotografierna signerades direkt av spelarna.
Smärre veck
433298
2017-01-14