VM 1958 autografer Brasilien Sportmemorabilia

Såld för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VM 1958 SVERIGE, originalfotografier 6 st, signerade av Djalma Santos, Zagallo, Vava, Didi, Gylmar samt Brasiliens massör Mario Americo, 17x10 cm, märkta Leonar på baksidan

PROVENIENS: Nuvarande ägares far träffade och fotograferade de brasilianska spelarna i Hindås 1958.
Fotografierna signerades direkt av spelarna.

Smärre veck

433298

2017-01-14