Kaare Klint Safaristolar

Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar
Kaare Klint Safaristolar

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KAARE KLINT, "Safaristolar", 1 par, Danmark, modellen formgiven 1933, brunbetsad stomme, klädsel i canvas, armstöd i skinn, sitthöjd ca 30-35 cm

Bruksslitage, fläckar, en med ofattande skador

433328

2017-01-14