Olof Arborelius olja
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
12 000 SEK
OLOF ARBORELIUS (1842-1915): "Vilplats", signerad O. Arborelius, olja på duk, ca 60x90 cm
PROVENIENS: Skogsförvaltare Viktor Österberg, Svärdsjö
UTSTÄLLD: Olof Arborelius, Minnesutställning, Nationalmuseum, Stockholm 1943, katalognr 173
433345
2017-01-15