Olof Arborelius olja

Olof Arborelius olja
Olof Arborelius olja
Olof Arborelius olja
Olof Arborelius olja
Olof Arborelius olja
Olof Arborelius olja

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000 SEK

OLOF ARBORELIUS (1842-1915): "Vilplats", signerad O. Arborelius, olja på duk, ca 60x90 cm

PROVENIENS: Skogsförvaltare Viktor Österberg, Svärdsjö
UTSTÄLLD: Olof Arborelius, Minnesutställning, Nationalmuseum, Stockholm 1943, katalognr 173

433345

2017-01-15