Ring 18 k vitguld

Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld
Ring 18 k vitguld

Såld för:

Osåld

Utropspris

7 000 SEK

RING, 18 k vitguld, smaragdslipad smaragd ca 0,26 ct, briljanter totalt ca 0,58 ct, ringstorlek ca 17,5 mm, Petterssons Eftr Juvelerar Ab Joh, Stockholm 1966, vikt ca 5,2 g

Bruksslitage, flertalet repor på ringskena, smaragd med lätt naggade fasettkanter samt mörka inneslutningar

433374

2017-01-17