Sorgesmycken silver

Sorgesmycken silver
Sorgesmycken silver
Sorgesmycken silver
Sorgesmycken silver
Sorgesmycken silver
Sorgesmycken silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SORGESMYCKEN, 5 dlr, silver, svart fasetterad glasfluss samt jet, bestående av: collier, armband, brosch samt 2 par örhängen, collier samt brosch tillverkade av Täckholm C W, Stockholm 1915 respektive 1919

Bruksslitage, mindre nagg på fasettkanter

433381

2017-01-17