Sorgesmycken silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SORGESMYCKEN, 5 dlr, silver, svart fasetterad glasfluss samt jet, bestående av: collier, armband, brosch samt 2 par örhängen, collier samt brosch tillverkade av Täckholm C W, Stockholm 1915 respektive 1919
Bruksslitage, mindre nagg på fasettkanter
433381
2017-01-17