Broscher 3 st 1800/1900-tal

Broscher 3 st 1800/1900-tal
Broscher 3 st 1800/1900-tal
Broscher 3 st 1800/1900-tal
Broscher 3 st 1800/1900-tal
Broscher 3 st 1800/1900-tal
Broscher 3 st 1800/1900-tal

Såld för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCHER, 3 st, 18 k guld, med hårabete föreställande orm samt vitmetall med mikromosaik föreställande tempel 1800-talets mitt och senare hälft, samt förgyllt 800 silver med snäckskalskamé, dekor av fligran, 1900-talets mitt

Bruksslitage

433432

2017-01-18