Maurice Estève L´Oiseau Vert

Maurice Estève L´Oiseau Vert
Maurice Estève L´Oiseau Vert

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MAURICE ESTEVE(1904-2001): L´Oiseau Vert, signerad och numrerad Estève XVII/XXXV, färglitografi, 1961, editerad av Viland-Galanis, Paris
I. 64x51 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup 29

Något gulnat blad, ej examinerad ur ram

433457

2017-01-15