fartygsporträtt
2017-01-16
433472
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FARTYGSPORTRÄTT, (1900-tal) Motiv från Cadiz, signerad och daterad E. Bergman 1906, med dedikation "Till styrman E. Dreifaldt Minne af gemensam tjänst 1904-1906", akvarell, 19x31 cm