Terrin samt skål

Terrin samt skål
Terrin samt skål
Terrin samt skål
Terrin samt skål
Terrin samt skål
Terrin samt skål
Terrin samt skål
Terrin samt skål

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter 19 cm, höjd ca 20 cm

Nagg, locket med lagningar

433507

2017-01-16