Skål
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MINDRE SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av lotusslingor i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 10,5 cm, höjd ca 5 cm
Smärre nagg, slitage
433517
2017-01-16