Skål

Skål
Skål
Skål
Skål
Skål
Skål
Skål
Skål

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MINDRE SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av lotusslingor i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 10,5 cm, höjd ca 5 cm

Smärre nagg, slitage

433517

2017-01-16