Skålar med hänklar Ryssland och Finland

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLAR med hänklar, 2 st., silver, Ryssland 1853, resp Finland 1923, fällbara hänklar, längd 15-27 cm, vikt ca 680 g

Slitage, bucklor, ryska skålen med bristning/skador

433545

2017-01-16