Bordslampa Qianlong

Bordslampa Qianlong
Bordslampa Qianlong
Bordslampa Qianlong
Bordslampa Qianlong
Bordslampa Qianlong
Bordslampa Qianlong

Såld för:

6 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSLAMPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, spår av förgyllning, monterad på träplatta, totalhöjd ca 29 cm

Ursprungligen tedosa, skärmen med skador

433556

2017-01-17