Bordslampa Qianlong
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, spår av förgyllning, monterad på träplatta, totalhöjd ca 29 cm
Ursprungligen tedosa, skärmen med skador
433556
2017-01-17