Imari samt underglasyrblått
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, BOJAN, TALLRIKAR, ASSIETTER, 8 dlr., porslin, Kina samt Japan, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått samt järnoxid, diameter ca 11-22 cm
Skålen med lagningar, en tallrik med spricka, assietterna med sprickor
433562
2017-01-17