Imari samt underglasyrblått

Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått
Imari samt underglasyrblått

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, BOJAN, TALLRIKAR, ASSIETTER, 8 dlr., porslin, Kina samt Japan, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått samt järnoxid, diameter ca 11-22 cm

Skålen med lagningar, en tallrik med spricka, assietterna med sprickor

433562

2017-01-17