Spegelram empire

Spegelram empire
Spegelram empire
Spegelram empire
Spegelram empire

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELRAM, 1800-talets första hälft, empire, förgylld samt bronserad, krönet med dekor av gueridon med fruktkorg samt parställda sfinxer i lunett, ramen med äggstav, avslut med palmett samt maskaroner, höjd ca 84 cm

Omfattande skador, bortfall, avslag, delvis renoverad

433681

2017-01-17