Skålar 1 par silver "Koppar-Lisa" Andersson

Skålar 1 par silver
Skålar 1 par silver
Skålar 1 par silver
Skålar 1 par silver
Skålar 1 par silver
Skålar 1 par silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LISA ANDERSSON (1906-1997): silver, 2+1 bägare, ciselerad dekor, ena bägaren med kulfötter, kontrollstämplar samt B10, H10 resp G10 (1970/80-tal), höjd ca 10 cm, totalvikt ca 310 cm

Smärre slitage

433720

2017-01-17