Bestick Snäckmodell
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK, 8 dlr, silver, snäckmodell, Carl Petter Lampa, Gustaf Möllenborg, ägarstämpel, bestående av: 2 förrättsgafflar, 6 förrättsskedar, längd ca 18,5-19 cm, total vikt ca 450 g
Proveniens: Wij Säteri, Norra Mälardalen
Slitage, gravyr, monogramgravyr "W"
433735
2017-01-17