Bestick Snäckmodell

Bestick Snäckmodell
Bestick Snäckmodell
Bestick Snäckmodell
Bestick Snäckmodell
Bestick Snäckmodell
Bestick Snäckmodell

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BESTICK, 8 dlr, silver, snäckmodell, Carl Petter Lampa, Gustaf Möllenborg, ägarstämpel, bestående av: 2 förrättsgafflar, 6 förrättsskedar, längd ca 18,5-19 cm, total vikt ca 450 g

Proveniens: Wij Säteri, Norra Mälardalen

Slitage, gravyr, monogramgravyr "W"

433735

2017-01-17