Bestick silver 1800-tal

Bestick silver  1800-tal
Bestick silver  1800-tal
Bestick silver  1800-tal
Bestick silver  1800-tal
Bestick silver  1800-tal
Bestick silver  1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATKNIVAR, 8 st., silver, monogramgravyr, otydliga stämplar, 1800-talets början, blad i rostfritt stål, längd ca 24,5 cm

Proveniens: Wij Säteri, Norra Mälardalen

Slitage, senare blad

433736

2017-01-17