Klassisk soffa i rokoko

Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko
Klassisk soffa i rokoko

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

TRÅGSOFFA, rokoko, 1700-tal, skuren dekor av rocailler, volutformade ben, klädd med domestik, längd ca 220, sitthöjd ca 42 cm

Tråget troligtvis senare, slitage, senare bemålning

433784

2017-01-18