Klassiskt skrivbord i senbarock

Såld för:

26 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

SKRIVBORD, 1700-tal, senbarock, fanerad med olika träslag bl.a. alrot, rak form, skiva med uppsats och lådor, två hurtsar med lådor samt mittskåp, svarvade fötter, delvis förgyllda beslag, höjd med uppsats ca 95, 118x57 cm, nyckel finns

Slitage, renoverad, kompletterad med senare fötter, dragknoppar på uppsatsen

433804

2017-01-18