Klassiskt skrivbord i senbarock
Klubbat för:
26 000 SEK
18 000 SEK
SKRIVBORD, 1700-tal, senbarock, fanerad med olika träslag bl.a. alrot, rak form, skiva med uppsats och lådor, två hurtsar med lådor samt mittskåp, svarvade fötter, delvis förgyllda beslag, höjd med uppsats ca 95, 118x57 cm, nyckel finns
Slitage, renoverad, kompletterad med senare fötter, dragknoppar på uppsatsen
433804
2017-01-18