Klassisk kista allmoge

Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge
Klassisk kista allmoge

Såld för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KISTA, 1800-tal, märkt IJD?, daterad 1840, välvt lock, blått imitationsmåleri med polykrom dekor av drapering och blomsterslingor, invändig med delvis senare bemålning, inredd med läddika, beslag av smide, invändigt lock med målad devis, höjd ca 73, 135x66 cm, nyckel finns

Slitage, nyckelskylt medföljer

433813

2017-01-18