Bordsur Bulle Clock

Bordsur Bulle Clock
Bordsur Bulle Clock
Bordsur Bulle Clock
Bordsur Bulle Clock
Bordsur Bulle Clock
Bordsur Bulle Clock
Bordsur Bulle Clock
Bordsur Bulle Clock

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, " Bulle Clock", 1900-talets början, batteridrivet verk i mässing, urtavla med arabiska siffror, träsockel, glaskupa, total höjd ca 46 cm

Glakupan ej original, bruksslitage

433844

2017-01-18