Väggpendyl gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
WILHELM PAULI (urmakare i Stockholm 1795-1809 samt Åbo 1814-19), väggpendyl, gustaviansk, förgylld, urtavlan märkt Wilhelm Pauli Stockholm, dekor med kärve, festonger och växtgirlander, höjd 90x51 cm, pendel och nyckel medföljer
Skador, lagningar, lösa delar medföljer
433847
2017-01-18