Väggpendyl gustavianskt stockholmsarbete

Såld för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

WILHELM PAULI (urmakare i Stockholm 1795-1809 samt Åbo 1814-19), väggpendyl, gustaviansk, förgylld, urtavlan märkt Wilhelm Pauli Stockholm, dekor med kärve, festonger och växtgirlander, höjd 90x51 cm, pendel och nyckel medföljer

Skador, lagningar, lösa delar medföljer

433847

2017-01-18