Snusdosor silver 1800-talets sista del
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SNUSDOSOR, 4 st., silver, 1800-tal, rektangulära med fällock, rundade hörn, invändigt förgyllda, daterade 1859, 1860, 1861, 1871, längd 6,5, 8,5, 8, 9,5 cm, total vikt ca 350 g
Bruksslitage, gravyr bla "Wermdö"
433897
2017-01-19