Snusdosor silver 1800-talets sista del

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SNUSDOSOR, 4 st., silver, 1800-tal, rektangulära med fällock, rundade hörn, invändigt förgyllda, daterade 1859, 1860, 1861, 1871, längd 6,5, 8,5, 8, 9,5 cm, total vikt ca 350 g

Bruksslitage, gravyr bla "Wermdö"

433897

2017-01-19