Snusdosor silver

Snusdosor silver
Snusdosor silver
Snusdosor silver
Snusdosor silver
Snusdosor silver
Snusdosor silver
Snusdosor silver
Snusdosor silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SNUSDOSOR, 5 st., silver, 1800/1900-tal, rektangulära och ovala med fällock, rundade hörn, delvis invändigt förgyllda, daterade 1808, 1815, 1854, 1908, 1920, längd 7, 7,5, 8,5, 9, 9,5 cm, total vikt ca 400 g

Bruksslitage, gravyr

433903

2017-01-19