Salsskåp i rokoko

Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko
Salsskåp i rokoko

Såld för:

22 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SALSSKÅP, 1700-talets mitt, Stockholmsarbete i rokoko, valnöt samt valnötsrot, beslag och fothylsor i mässing, 4 lådor, överstycke med hyllinrening, skedhylla samt 3 lådor, konturerat krön med avsatser för dekoration, höjd ca 225, 157x59 cm

Sprickor, fanerlagningar

433984

2017-01-19