Kaffeservis Empire

Kaffeservis Empire
Kaffeservis Empire
Kaffeservis Empire
Kaffeservis Empire

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAFFESERVIS, 7 dlr., porslin, Frankrike, 1800-talets början, empire, stiliserad blomsterdekor i gredelin, detaljer i guld, bestående av: kaffekanna samt 6 kaffekoppar med fat, diameter ca 6-13 cm

Slitage, smärre nagg, kaffekannans hänkel lagad

433991

2017-01-19