Kaffeservis Empire
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 7 dlr., porslin, Frankrike, 1800-talets början, empire, stiliserad blomsterdekor i gredelin, detaljer i guld, bestående av: kaffekanna samt 6 kaffekoppar med fat, diameter ca 6-13 cm
Slitage, smärre nagg, kaffekannans hänkel lagad
433991
2017-01-19