Rörstrand

Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 58 dlr., porslin, 1900-talets mitt, konturerat brätte, dekor av bård i guld, bestående av 12 flata mattallrikar, 12 djupa mattallrikar, 18 förrättstallrikar, 11 assietter, tillbringare, såssnipa, 3 uppläggningsfat, skål, saladiere, mattallrikens diameter ca 25 cm

Enstaka nagg kan förekomma

433992

2017-01-19