Garnityr Frankrike
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, TAZZOR, 1 par, Frankrike, 1800-talets andra hälft, patinerad och delvis förgylld metall, urtavla med emaljerade romerska siffror, dekor av egyptisernade polykromt bemålade keramikplattor, uret märkt La Roussy Arcades A Toulouse, höjd ca 43 resp 22 cm, pendel finns
Bordsuret med lös fot, bordsurets bakstycke med spricka, nyckel saknas
434039
2017-01-19