Garnityr Frankrike

Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike
Garnityr Frankrike

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, TAZZOR, 1 par, Frankrike, 1800-talets andra hälft, patinerad och delvis förgylld metall, urtavla med emaljerade romerska siffror, dekor av egyptisernade polykromt bemålade keramikplattor, uret märkt La Roussy Arcades A Toulouse, höjd ca 43 resp 22 cm, pendel finns

Bordsuret med lös fot, bordsurets bakstycke med spricka, nyckel saknas

434039

2017-01-19