Wilhelm Kåge servis

Wilhelm Kåge servis
Wilhelm Kåge servis
Wilhelm Kåge servis
Wilhelm Kåge servis
Wilhelm Kåge servis
Wilhelm Kåge servis
Wilhelm Kåge servis
Wilhelm Kåge servis

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WILHELM KÅGE, "modell 2457", servis, ca 84 dlr, porslin, Gustavsberg, i produktion ca 1930-50-tal, bestående av: 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 förrättstallrikar, 11 assietter, 1+1+1+1 uppläggningsfat, 2+1 kannor, terrin, såsskål, 2+1+1 uppläggningsskålar

Enstaka mindre nagg förekommer.

434049

2017-01-19