De Wit gravyr Noaks ark ca 1660

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

NOAKS ARK. DE WIT, FREDRIK (förläggare). Graverad plansch, sent 1600-tal, text under bild "Typus baptismi & servatae ecclesiae". Mått 400x510 mm.
Föreställande Noaks ark.

Lagningar, bl.a. mittveck, fläckar, smärre skador

434057

2017-01-21