Matsalsbord Leon Ellström 1901

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSALSBORD, nyrenässans, bonad ek, bordsskiva med pärlspikad skinninläggning, underrede med skuren dekor, svarvade ben, 9 st lådor i sargen, höjd 80, 300 x 150 cm, brännmärkt Leon Ellström, Stockholm 1901, nycklar medföljer

Slitage, ställvis grövre, 2 lådor defekta, repad skinninläggning samt midre skador på ben

434067

2017-01-20