Soffbord empirstil 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första kvartal, tal, empirestil, skiva i glas, fanér i mahogny, beslag och benavslut förgylld brons, dekor av bl a palmetter, ryggbrickor med genombruten dekor, höjd ca 70, diameter ca 85 cm
Senare glasskiva, smärre slitage
434310
2017-01-20