Soffbord empirstil 1800-tal

Soffbord empirstil 1800-tal
Soffbord empirstil 1800-tal
Soffbord empirstil 1800-tal
Soffbord empirstil 1800-tal
Soffbord empirstil 1800-tal
Soffbord empirstil 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFBORD, 1900-talets första kvartal, tal, empirestil, skiva i glas, fanér i mahogny, beslag och benavslut förgylld brons, dekor av bl a palmetter, ryggbrickor med genombruten dekor, höjd ca 70, diameter ca 85 cm

Senare glasskiva, smärre slitage

434310

2017-01-20