Konsolbord Empire 1800-tal
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KONSOLBORD, 1800-talets början, empire, delvis träskuren dekor, pastellage, förgyllt samt bronserat, vit marmorskiva, sargen med dekor av fascesstav samt pärlbård, benställning i form av bevingat fabeldjur, höjd ca 81, 76x36 cm
Sprickor, lagningar, senare bronsering
434313
2017-01-25