Konsolbord Empire 1800-tal

Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal
Konsolbord Empire 1800-tal

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KONSOLBORD, 1800-talets början, empire, delvis träskuren dekor, pastellage, förgyllt samt bronserat, vit marmorskiva, sargen med dekor av fascesstav samt pärlbård, benställning i form av bevingat fabeldjur, höjd ca 81, 76x36 cm

Sprickor, lagningar, senare bronsering

434313

2017-01-25