Spegellampett sengustaviansk Light up the dark

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-talets början, förgylld, ramen med pärlstav och bandfläta, ljusarm i mässing för två ljus, originalbakstycke, ca 77x57 cm

Framtagen förgyllning, senare glas, ytskador/slitage

434441

2017-02-13