Kaffeservis 3 delar silver 1868
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, stämplar L. Larsson & Co., Göteborg1868, rund bukig, kaffekanna och sockerskål med helslagen fot och rund, graverad kartusch på livet, gräddkannan med 4 bladfötter och sköldformad kartusch på livet, sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda, kaffekannans höjd 24 cm, total vikt ca 1020 g
434464
2017-01-29