Fiskknivar bordsgafflar ragusked

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FISKKNIVAR, 12 st., BORDSGAFFLAR, 11 st., RAGUSKED, DESSERTSKEDAR, 6 st., 5 BESTICK, silver, fiskknivar och gafflar av K. Anderson, Stockholm 1918-31, ragusked silverhalt 12 lod stämplad Lellmann, Tyskland eller Polen 1800-tal, dessertskedar av L. Larsson & Co., Göteborh 1869, 5 övriga bestick, total silvervikt ca 1660 g

Raguskedens blad med slitage, fiskknivar och gafflar med graverat K

434481

2017-01-29