Ringar

Ringar
Ringar
Ringar
Ringar
Ringar
Ringar
Ringar
Ringar

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RINGAR, 2 st., 18 guld, med hematit stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1957 resp. med 3 fasettslipade stenar stämplad Nordiska Kompaniet, Stockholm 1949, ringstorlekar 19,5 resp.17 mm, RING, underhaltigt guld och silver, svart onyx, markasiter, ringstorlek ca 18 mm

Onyxring saknar de flesta stenar montering med omfattande slitage

434515

2017-01-21