Skultuna mässingsljusstakar Light up the dark
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKULTUNA, ljusstakar, 1 par, "Jubileumsljusstaken Gustaf Adolf", 2007, porfyr och mässing, numrerade 0062 resp. 0063, höjd ca 23 cm
HISTORIK: Ljusstaken togs fram till Skultunas 400-årsjubileum, i ett samarbete med antikexperten Peder Lamm. Limiterad upplaga om 100 par .
Smärre slitage och stearinrester
434528
2017-02-13