Vävd tapet
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
VÄVD TAPET, gobelängteknik, troligen Flandern, historisk figurscen i parklandskap, 1600/1700-tal, 285x158 cm
Slitage, skador, lagningar/ kompletteringar, högra sidans bård samt en del av nedre bård senare, senare kanter, fodrad
434542
2017-01-21