Vävd tapet

Vävd tapet
Vävd tapet
Vävd tapet
Vävd tapet
Vävd tapet
Vävd tapet
Vävd tapet
Vävd tapet

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

VÄVD TAPET, gobelängteknik, troligen Flandern, historisk figurscen i parklandskap, 1600/1700-tal, 285x158 cm

Slitage, skador, lagningar/ kompletteringar, högra sidans bård samt en del av nedre bård senare, senare kanter, fodrad

434542

2017-01-21