Bordspendyl
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSPENDYL, sengustaviansk, omkring 1800, troligen krönt av dina, marmor och förgylld brons, höjd ca 38 cm
glas, nyckel, pendel saknas, slitage, nagg, en visare delvis av och medföljer.
434563
2017-01-21