Wiking Svensson

Wiking Svensson
Wiking Svensson
Wiking Svensson
Wiking Svensson

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WIKING SVENSSON (1915-1979), "Till dansbanan", enligt text atergo föreställer porträttet konstnären Lennart Åsling, signerad Wiking Svensson, olja på duk 150x100 cm.

Proveniens: Inköpt Konsthallen, Göteborg 1967
Utställd på Gummesons, Stockholm

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

434610

2017-05-22