Wiking Svensson
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WIKING SVENSSON (1915-1979), "Till dansbanan", enligt text atergo föreställer porträttet konstnären Lennart Åsling, signerad Wiking Svensson, olja på duk 150x100 cm.
Proveniens: Inköpt Konsthallen, Göteborg 1967
Utställd på Gummesons, Stockholm
Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer
434610
2017-05-22