Eric Hallström

Eric Hallström
Eric Hallström
Eric Hallström
Eric Hallström
Eric Hallström
Eric Hallström

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946):
"Vas med blommor", signerad och daterad Eric Hallström 1920, olja på pannå, ca 36,5x27,5 cm

UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Eric Hallström, Retrospektiv Separatutställning ", 16 mars - 14 april 1946, kat nr 39.

434620

2017-01-22