Rolands Svenssons da Cunha-svit med 7 litografier

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Tristan da Cunha, South Atlantic", Stockholm 1964, signerade roland S, Spec 44/75, litografimapp innehållande 7 lösa litografier, ca 39x50 cm
HISTORIK: Detta exemplar en av specialupplagorna för bibliotek o press som trycktes i 75 exemplar

434801

2017-01-23