Ferdinand Bol etsning (detalj)
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FERDINAND BOL (1616-80), Portrait of an Officer (Self- portrait), 1645, etsning, 11,5x11 cm, utskuren och limmad mot nytt bakgrundspapper, litteratur: Bartsch 11, Hollstein 12, proveniens: Martin Carlssons samlingar
Utskuren del av etsningen, monterad på nytt papper, bakgrundspappret med kort reva
434953
2017-01-28