Figurin Siam Buddha

Figurin Siam Buddha
Figurin Siam Buddha
Figurin Siam Buddha
Figurin Siam Buddha
Figurin Siam Buddha
Figurin Siam Buddha
Figurin Siam Buddha
Figurin Siam Buddha

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURIN, metall, Siam, 1800-tal, i form av Buddha på tron, s k Bangkokskolan, höjd ca 21 cm

Slitage, något ojämn i gjutningen

435065

2017-01-24