Stolar sengustavianska

Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska
Stolar sengustavianska

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början, bemålade, genombruten ryggbricka med spjälor, märkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd ca 43 cm

Renoverade, kompletterade, förstärkta, lagning

435147

2017-01-24